Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Olga Szkolnicka   Cała Polska chodzi boso
2

Cała Polska chodzi boso

To nazwa akcji społecznej organizowanej przez fundację AGICO z Wrocławia. Akcja planowana jest na 3-5 czerwca, czyli już niedługo. Podoba mi się pomysł stworzenia w miastach przestrzeni przyjaznej i dla przyrody i dla człowieka. Miejski ogród lub park albo nawet zwykły trawnik, na który można wejść bez obawy, że wdepnie się w psią kupę, czy szkło z rozbitej butelki...

Czy w waszych miastach są takie miejsca? W Opolu jest przynajmniej jedno - wyspa Bolko, tzw. zielone płuca miasta. Strefa bez samochodu, ZOO, ścieżki spacerowe, stawek, wypożyczalnia kajaków. W lecie co tydzień odbywa się tam "Joga w parku".

Warto o takie miejsca dbać i chronić przed zakusami inwestorów. Warto takie miejsca tworzyć. Chętni moga zaglądać na stronę Cała Polska chodzi boso i wpisywac swoje propozycje, np. jak zrewitalizować zaniedbany skwerek w sąsiedztwie albo stworzyć ogród na dachu :-) Oby komus się chciało...

źródło: http://www.calapolskachodziboso.pl/

Ten wpis czytano 1917 razy.
Pani Olu, boso chodzić jest bardzo niezdrowo. Te wszystkie przymioty chodzenia boso, jak bieganie po rosie zgodnie z hydroterapią dr.Kneipa-to już nieaktualne, chyba , że gdzieś daleko od cywilizacji. W mieście takim jak Opole, powierzchniowa warstwa gleby jest bardzo zanieczyszczona. Wspomnę choćby metale ciężkie, sadze, pestycydy, środki ochrony roślin, sole, pozostałości ciał stałych np.grudy asfaltu, itd itp.
Opinia weterynarza: coraz częściej operuję nowotwory skóry o psów i kotów. Coraz częściej leczę alergie u zwierząt spowodowaną prawdopodobnie ekspozycją na toksyny w środowisku.
Gość Dogfriend - Wtorek, 24 Maj 2011 15:15
Ja chodzę boso po domu cały rok, na działce od kwietnia, a ostatnio w sandałach.
duchducha - Środa, 18 Maj 2011 19:28